Dowiedz się o nowościach

Drodzy Rodzice

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole po raz kolejny znalazło się na liście laureatów  konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016” , którego organizatorem jest

Nasz projekt nosi nazwę

Chrońmy pszczółki- nasze przyjaciółki –

program edukacji ekologicznej realizowany w niepublicznym przedszkolu w Piotrkowie Tryb.

Wartość ogólna  zadania wynosi 16 450 zł, a wysokość dofinansowania ze środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - 14 700 zł .

Szczegółowy opis zakresu projektu znajdą Państwo na stronie internetowej naszego przedszkola w zakładce o nazwie: Projekt „Chrońmy pszczółki – nasze przyjaciółki”

Więcej informacji nt. konkursu  na www.zainwestujwekologie.pl

Dzięki udziałowi w programie zyskaliśmy cenne wsparcie oraz wspaniałe  źródło inspiracji                             w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych naszych maluchów.

W ramach programu Pani Kasia Popielawska – edukatorka żywieniowa i dietetyczka zagląda do nas regularnie, by podzielić się z  nami swoją wiedzą nt. zdrowego żywienia dzieci, ale także po to, by dokonywać oceny naszych jadłospisów i przekazywać indywidualne wskazówki  i propozycje ułatwiające dostosowanie się do najnowszych zaleceń żywieniowych dla najmłodszych

.Na pierwszy ogień poszły ciocie z kuchni, a wkrótce za nimi ruszył cały personel przedszkola. Dzięki temu :

·      uczestniczymy w pakiecie szkoleń w zakresie najnowszych doniesień z dziedziny żywienia dzieci,

·      możemy korzystać z wielu ciekawych materiałów edukacyjnych (poradników, jadłospisów, publikacji) oraz ciekawych działań skierowanych do żłobków i przedszkoli.

·      jesteśmy objęci specjalnym cyklem biuletynów żywieniowych, które promują zasady prawidłowego żywienia.

·      zyskaliśmy możliwość wzięcia udziału w konkursach, które przez zabawę kształtują zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych, dając szansę na wygranie wspaniałych nagród.

Także nasze przedszkolaki skorzystały z cennych porad pani Kasi, uczestnicząc w warsztatach „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Wspólnie z panią dietetyk budowały Piramidę Zdrowego Żywienia, dowiadując się tym samym co jest zdrowe, a czego należy unikać. Na koniec przedszkolaki wprowadziły zdobytą wiedzę w życie, samodzielnie komponując i przygotowując swoje drugie śniadanie.

Jeśli chcieliby Państwo skorzystać  z projektu Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy zapraszamy na początek do odwiedzenia  poniższej strony  :http://rodzinnegotowanie.zdrowojemy.info/

Rozporządzenie Ministra Zdrowia

w sprawie grup środków spożywczych

Od 1 września 2015 r. weszło  życie  rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków

spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty

oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego

dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia  z dnia 26 sierpnia 2015 r.

Osoby zainteresowane, prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

Rozporządzenie o którym mowa, odwołuje się do rozporządzenia

Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008.

Szanowni Rodzice

Informujemy ze zostały ostatnie wolne miejsca do naszego przedszkola, nie czekaj przyjdź lub zadzwoń.

Pod numerem telefonu 664 455 635 uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.

Serdecznie zapraszam

Dyrektor przedszkola

Drodzy Rodzice zapraszamy do polubienia nas na facebooku:

Miło nam poinformować, że Fima Emerson została naszym sponsorem. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Emerson - Strona główna

PISZĄ O NAS W GAZECIE

Przedszkolaki ratują kasztanowce

Kasztanowce potrzebują ratunku. Na pomoc pospieszyły piotrkowskie przedszkolaki, które dziś postanowiły zabrać się za porządki w parku im. Jana Pawła II w ramach walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem, który niszczy drzewa.

Od kilku lat obserwujemy niestety, że polskie kasztanowce zostały zaatakowane przez motylka, który się nazywa szrotówek kasztanowcowiaczek – niepozorny, malutki, ale bardzo szkodliwy. Kasztanowce mogą za chwilę zniknąć z naszych ulic, bo jeśli nic nie zrobimy, to drzewa same sobie nie poradzą - mówiła na antenie Strefy FM Brygida Płomińska z Prywatnego Przedszkola Magdalena Jakubiak w Piotrkowie.

Dziś o 10.00 (tj. 11.10.2014r.) ruszyła całoroczna akcja dzieciaków z Piotrkowa. - Kiedy dzieci dowiedziały się, że drzewa chorują, chciały je natychmiast ratować. Liście kasztanowca zaatakowane są przez larwy, mają plamki. Jedną z metod walki ze szrotówkiem jest zgrabienie liści i zutylizowanie ich. Nasze przedszkolaki wykonały dziś symboliczną pracę, czyli grabienie liści w parku, aby pokazać, że ma to sens, a jeśli wykonamy to teraz jesienią, to wiosną populacja tego motylka będzie dużo mniejsza – mówi Brygida Płomińska.