Dlaczego właśnie my

NASZE PRZEDSZKOLE ZAPEWNIA:

• opiekę w godzinach od 6:30 do 17:00
  • codzienną gimnastykę poranną z wychowawcą,
  • zajęcia dydaktyczne obejmujące podstawę programową wychowania          przedszkolnego,
  • zajęcia TERAPEUTYCZNO - REHABILITACYJNE
  • zajęcia z INTEGRACJI SENSORYCZNEJ z wykfalifikowanym terapeutą,
  • zajęcia rozwijające zdolności matematyczne,
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • język angielski codzienne z lektorem,
  • zajęcia gimnastyczne z elementami korektywy,
  • rytmikę,
  • dogoterapię
  • okolicznościowe imprezy i spotkania odbywające się w przedszkolu (np. bale, spotkania z ciekawymi gośćmi, wizyty teatrzyków),
  • wycieczki edukacujne na lekcję muzealną, na zajęcia do teatru, na                przedstawienie teatralne, do kina, zoo etc.
  • diagnozę logopedyczną na początku roku szkolnego.

Szczegółowa oferta dydaktyczna znajduje się w zakładce Program dnia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą jaką przygotowało dla Państwa nasze przedszkole.

PLAN DNIA
Dzień w przedszkolu rozpoczyna się o godzinie 6:30, kiedy pierwsze dzieci witane są przez ciocie wychowawczynie. Wszystkie następujące później aktywności przebiegają zgodnie ze starannie zaplanowanym rozkładem zajęć. Stały rytm dnia w przedszkolu nie tylko pozwala dzieciom dostrzegać i uczyć się regularności, ale i znacząco zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa.

POSIŁKI
Dzieci otrzymują posiłki kolorowe, urozmaicone pod względem składników odżywczych, ciepłe i smaczne. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić posiłki zgodne z przestrzeganą przez dziecko dietą np. bezmleczną, bezglutenową, hipoalergiczną. Posiłki są zawsze przygotowywane ze świeżych produktów, bez ulepszaczy i konserwantów.

Dzienny koszt posiłków wynosi 10 PLN.

GRUPY W PRZEDSZKOLU
Nasze przedszkole skierowane jest do dzieci w wieku od 2  do 6 lat (zerówka).  Rozpoczynamy  nabór do wszystkich grup wiekowych.  Od tego roku przedszkolnego istnieje możliwość zapisania dziecka do grupy integracyjnej.

PRZYJMUJEMY DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE.

SPACERY
Spacery i krótkie wycieczki wykorzystujemy aby zaspakajać naturalną u dziecka ciekawość tego co dzieje się wokół niego. Podczas wyjścia na dwór dzieci uczestniczą w grach i zabawach ruchowych, poznają rytm przyrody i ćwiczą swoją spostrzegawczość.

Wyjście z budynku przedszkola ma dla dziecka ogromne znaczenie.
Przebywanie na świeżym powietrzu na placu zabaw lub na spacerze jest wspaniałą okazją do uprawiania ćwiczeń fizycznych. Dzieci bardzo lubią: biegać, skakać, wspinać się, przeskakiwać przez przeszkody. Taka aktywność nie tylko wzmacnia mięśnie, ale również wyrabia lepsze poczucie równowagi, doskonali koordynację ruchową, rozwija giętkość ciała.

Podczas krótkich wycieczek w okolice przedszkola dziecko poznaje rytm i ruch miasta, obserwuje miejskie obiekty i instytucje, ma możliwość przyjrzenia się ludziom wykonującym różne zawody: fryzjer, sprzedawca… Podczas spaceru czy wycieczki dziecko pod czujnym okiem opiekuna poznaje zasady bezpiecznego poruszania się po mieście.

BEZPIECZEŃSTWO

Budynek przedszkola spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny szkolna. Na terenie przedszkola działa całodobowa ochrona.  Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wdrożone zostały procedury odbioru dziecka z przedszkola. Przy drzwiach wejściowych został zamontowany domofon.

Budynek, w którym mieści się przedszkole wyposażony jest w, instalację przeciwpożarową, gaśnice.

Klatka schodowa jest oddzielona drzwiami przeciwpożarowymi, na klatce schodowej zostały zamontowane  klapy dymne. Droga ewakuacyjna jest oznakowana, zainstalowane jest też oświetlenie ewakuacyjne i awaryjne. Zaplecze kuchenne spełnia wszystkie normy żywienia zbiorowego.

OPIEKA PEDAGOGICZNO-MEDYCZNA
Dzieci w przedszkolu są pod opieką pedagoga szkolnego, który czuwa nad rozwojem właściwych relacji w grupie rówieśniczej. Współpracujemy również z logopedą i pedagogiem.

Opieka pedagogiczno-psychologiczna
Przedszkole współpracuje na stałe z pedagogiem dziecięcym, który wspiera wychowawców i – w razie potrzeby – rodziców.

Opieka logopedyczna
Przedszkole współpracuje z logopedą, który diagnozuje wszystkie dzieci i służy pomocą wychowawcom. Wychowawcy w ramach zajęć przedszkolnych prowadzą ćwiczenia artykulacyjne i dbają o prawidłowe wypowiadanie głosek. Dzieci z problemami logopedycznymi mają możliwość podjęcia indywidualnej, odpłatnej terapii logopedycznej w przedszkolu.

Wszystkie przedszkolaki podlegają ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków.

DODATKOWO PŁATNE
Zajęcia dodatkowe – płatne, będą odbywały się po godzinie 14.
Grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia będzie pod opieką instruktora natomiast pozostałe dzieci mają zajęcia organizowane przez nauczyciela wychowawcę.

Poniższe zajęcia, są odpłatne:

Balet,

Karate,

Fitness - Cross Dance Kids

Wszystko pod ręką

PRYWATNE PRZEDSZKOLE

Magdalena Jakubiak

Adres: Piotrków Tryb. ul. Dmowskiego 38d
Email: przedszkole.jakubiak@wp.pl
Przedszkole roku 2017
Przedszkole z pasją
Najfajniesze przedszkole